هفت روز اول تناسب اندام، روز هفتم

در روز هفتم، مربی تون رو انتخاب می کنین و بر رخدادهای آینده تمرکز خواهید کرد

من میخوام به این روز به صورت یک چیز ویژه و مخصوص نگاه کنم. امروز هفتمین روز برنامه شروع کننده شما برای تناسب اندام، تغییر بدن و بهبود زندگی تون هست. همه اینها میگن که ما باید کار مشترکمون رو امروز تموم کنیم. هیچ فریبی در کار نیست، من روز ۸ رو ننوشتم. حتی اگر این آخرین باری باشه که با هم کار می کنیم، روز ۷ همچنان فقط شروع هست

ما این راهنما را با ۲ هدف اصلی طراحی کرده ایم:

 1. برای ساختن زیرساخت بهتری که می تونه به شما کمک کنه تصمیمات هوشمندانه تر بگیرید و احساس کنید که می تونید (چرا که می تونید) من اتفاق افتادن این موضوع رو بارها و بارها دیدم. شما می تونین بدنتون رو عوض کنین. مهم نیست شما کی هستین یا شبیه چی هستین
  اگر می خواهید ۵ کیلو کم کنید یا ۵۰ کیلو، اندکی قوی تر بشوید یا ۱۰ کیلو وزن اضافه کنین. اینجا نقطه شروعه.
 2. برای نشان دادن یک چشم انداز واضح که شما رو در رسیدن به هدفتون راهنمایی می کنه. این برنامه طراحی نشده تا موقتا شما رو قانع کنه. این برنامه مقدمه و راه ورود به دنیای فیتنس و تناسب اندام است
  دیگه لازم نیست شبیه یک غریبه باشید، حتی اگر جیزهایی زیادی برای یاد گرفتن داشته باشید. شما جزئی از این راه هستید، فرقی نمی کنه اونو ۲۴ ساعته نفس بکشید یا فقط ۶۰ دقیقه ای که تو باشگاه دارید زور میزنید

بزرگترین مشکل با برنامه های عادی اینه که این برنامه برای مدت محدودی طراحی میشن. اما درسهایی که شما در این دوره یاد گرفتید موقتی نیستند. اونها عناصر کلیدی یک برنامه پایدار هستند.

این شروع یک طرز فکر جدیده. اینجا پایانِ پایان های نومیدانه، سکون و افزایش وزن و نداشتن جهت هست. اینکه کجا میرین کاملا به خود شما بستگی داره. اینکه چقدر دور بشین بستگی به پشتیبانی تیم تون داره. Bodybuilding.com این پشتیبانی رو براتون فراهم می کنه. اگر شما راه حل ما رو یاد گرفته باشین، بنابراین می دونین که برای موفقیت همیشه نیاز به برنامه دارین. اهدافتون رو تنظیم کنین، اونها رو بنویسین. نیاز به راهنمایی دارین که شما رو به هدفتون رهنمون یشه.

وقتی شما افراد مناسبی رو برای تمرین پیدا کنین، چیزهای بزرگی رخ میده. شما در هفت روز گذشته با ما بودین. ما برای بیشتر موندن تون با ما خوش آمد میگیم. Bodybuilding.com به میلیونها نفر کمک کرده است زندگی شان را تغییر دهند. اینجا فقط سایتی برای فقط سلامت بدن و تناسب اندام نیست. اینجا گروهی برای زندگی و نفس کشیدن است که به ایده های شما درباره بدن تون اختصاص داره.

برنامه تون رو هوشمندانه انتخاب کنید

در این سایت برنامه هایی پیدا می کنین که از شما در ۱۲ یا ۱۶ هفته یا زمان بیشتری مراقبت می کنند. فرقی نمی کنه هدفتون چی باشه، حتما یک گزینه براش پیدا میشه. خب حالا قسمت سخت شروع میشه.

5-steps-to-hit-your-goals-1

چه چیزی رو میخواین بهتر کنین؟

میخواین ماهیچه داشته باشین؟ میخواین چربی هاتون رو از بین ببرید؟ میخواین به قدرت و محکمی یک تانک باشین یا یک مدل زیبا؟ همه شون رو میخواین؟ هیچ راه میانبری برای رسیدن به اهداف وجود نداره. وظیفه شما برای شروع، اینه که فقط یک هدف رو انتخاب کنین.

حریص نشین و چند تا هدف رو دنبال نکنین. هیچ وقت سه تا برنامه تمرینی، ۴ تا برنامه غذایی و ۱۲ مکمل غذایی رو در یک زمان تست نکنید. هدفی که پشت همه چیزهای بیان شده در شش روز گذشته است، اینه که برداشت بهتری از چیزهایی که تاثیر گذارن داشته باشین و اینکه هر کدوم چطوری کار می کنند. ما فیلتری براتون ساختیم که می تونین دنیای تناسب اندام رو درک کنین.

الان وقتشه که آموزگار، مربی و تمرینات جدیدی رو انتخاب کنی تا به شما چیزی که لازم دارین رو بدن. در فهرست زیر چیزهایی هست که با توجه به تمرینی که انتخاب می کنین، انتظار دارین:

چربی سوزی

برنامه های چربی سوزی فرق عمده ای با برنامه های ماهیچه سازی یا افزایش قدرت ندارند مگر در دو زمینه؛ تمرینات هوازی و برنامه غذایی

7-day-beginner-trainer-day-7-2

وقتی تلاش می کنین چربی رو کم کنین، تمرینات هوازی و دوره های پرفشار تمرینات، میشن جزئی از برنامه و به سوزوندن کالری بیشتر در طول روز کمک می کنند. در سمت رژیم غذایی، شما کمتر می خورین تا بیشتر به کاهش وزن کمک کنید.

یک برنامه خوب مطمئنا مانع کاهش شدید وزن شما میشه و به شما اجازه میده پروتئین، سبزیجات و چربی هایی بخورید که شما رو سیر نگه می دارن. برای بیشتر آدمها، سخت بخش ذهنی کاهش وزن، همین موضوع هست. خودتون رو برای چالش آماده کنین، به تیم اعتماد کنین تا هر تغییری که در بدنتون ببینین شما رو قوی تر و مشتاق تر به انجام تمرینات سخت تر بکنه

برنامه کاهش چربی برای همه خوب هستند، اما اگر شما می خواین وزن زیادی کم کنین، اما اگر می خواهید وزن زیادی کم کنین، مثلا ۱۰ یا بیشتر،  بهترین راه هستند.

ماهیچه و عضله سازی

اگر شما از فشار خوشتون میاد، برنامه های عضله سازی جایی هستند که می تونین تفاوت رو حس کنین. البته فشار، مقیاس برتری برنامه نیست. وقتی هدف اصلی شما افزایش حجم است، تکنیک ها منجر به حجم و زمان زیاد زیر فشار می شود. (دو تکنیک که بعضی وقت ها راه رفتن رو برای شما در روز بعدی سخت می کنه)

اینها با احساس رشد عضلات و بیدار شدن ماهیچه هایی که حتی شما از وجودشون خبر ندارین، همراه هست. اگر مدتی باشگاه نباشید، این برنامه ها خیلی لذت بخش هست چرا که عضله سازی معمولا سریعه

7-day-beginner-trainer-day-7-3

اگر وزن اضافه خیلی زیادی دارین، برنامه کاهش چربی باید نقطه شروع تون باشه. برنامه عضله سازی برای کسانی خوبه که به صورت طبیعی لاغرن یا اینکه چربی زیادی ندارند

قدرت

مردان عاشق قدرتند. برنامه هایی که باعث افزایش وزنه های اسکات، ددلیفت، یا پرس شکم می شوند، برای بدن شما خیلی خوب هستند. برداشتن وزنه های سنگین به عضله سازی و چربی سوزی کمک می کنه. معمولا این برنامه ها یک معامله دو سر سود هستند که همزمان باعث افزایش عضله میشن و هم باعث کاهش چربی.

برنامه های قدرتی به سمت تکرار کمتر ولی تمرکز و شدت فوق العاده برای زدن وزنه های بیشتر متمایل می شوند و امکان بازیابی به بدن شما می دهند. برای اغلب تازه کارها، برنامه قدرتی ساده بهترین کار هست چرا که با یک هدف ساده طراحی شده است. قوی تر شدن.

وقتی شما قوی تر بشوید، تکنیک های پیشرفته تری وجود دارند که باعث نتایج بهتر می شوند. می تونین وزنه های بیشتری بزنین که باعث نتایج بهتری میشه.

راه پیش رو

هر جهتی رو که انتخاب کردین، برای برنامه، مربی و تاثیر تمرینات و رژیم غذایی روی بدن تون تحقیق کنین. متوجه باشید که روش های زیادی موجود هست. می تونین روی بخش های خاصی از بدن تمرکز کنین. مثلا بازوها. روی یک هدف تمرکز کنین و وقتی بهش رسیدین، نقطه تمرکزتون رو عوض کنین.

7-day-beginner-trainer-day-7-4

اگر احساس کردین دارین به رفتارهای گذشته بر می گردین، به فهرست اساسی تون رجوع کنین. این لیست برای کمک به شما، راهنمایی شما و نگهداشتن شما برای همیشه روی ریل اینجاست. این فهرست رو چاپ کنین و توی جیب یا روی یخچال قرار بدین.

می تونم یک چیز رو به شما قول بدم، راه گم کردن، به مشکل خوردن و نومید شدن، عادی هست. این اتفاقات خیلی بیشتر از اونکه بخوام اعتراف کنم برای من رخ داده. ولی من همچنان اینجا هستم چرا که هیچ وقت اجازه ندادم یک سقوط طبیعی مانع رسیدن من به هدفم بشه. این موضوع اتفاق میفته، مطمئن بشین که همه توان و قدرت تون رو برای ماندن در خط و روی ریل، جمع می کنید.

فهرست

 1. هر روز هدف ها تون رو بنویسید
 2. روزانه ۷-۸ ساعت بخوابید
 3. حداقل ۶ لیوان آب در روز بنوشید
 4. پروتئین را در هر وعده غذایی بگنجانید
 5. در هر وعده غذایی سبزی بخورید
 6. وضعیت تناسب اندام و رژیم غذایی تون رو ثبت کنین
 7. روزی ۲۰ دقیقه پیاده روی کنید
 8. از غذاهای نامناسب پرهیز کنید
 9. با میله کار کنین
 10. شِیک پروتئین درست کنین
 11. یار تمرینی داشته باشید یا به یک گروه بپیوندید
 12. برنامه تون رو انتخاب کنین و روش متمرکز بشین

این اساس کار شماست. احتمالا این فهرست خیلی ساده به نظر میاد و شما زمانی رو که میخواستین اولین گام رو بردارین، به یاد میارین. درآینده شما از تجارب تون برای راهنمایی بقیه به دنیای تناسب اندام استفاده خواهید کرد

شما متوجه شده اید که می خواهید زندگی تون رو به وسیله تیپ تون تغییر بدهید.  درسها به نظر ساده میان اما این اصول ساده می تونن به همه کمک کنن، چرا که واقعا تاثیر دارن.

شما الان اولین گام رو برداشتین، این شروع سفری هست که هیچ گاه به پایان نمی رسد. به یاد داشته باشید، موفقیت، موفقیت می آورد. با شروع چالش، راه تغییر زندگی تون، همین الان شروع شده.

مطالب مرتبط:

تناسب اندام هفت روزه

منبع: +